Haber

Aslı Baykal’dan Kılıçdaroğlu’na tepki: Ne geçmişin ne de milletin görüşü!

Seçimlerde ağır yenilgi alan CHP’de değişim tartışmasını başlatan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yakınlaştırma toplantısı ana muhalefette büyük krize neden oldu.

Kılıçdaroğlu, parti içindeki paralel yapıyı gözler önüne seren görüntülerle ilgili yaptığı ilk açıklamada, “Etik açıdan rahatsız ediciTepkisini sözleriyle dile getirirken daha sonra İmamoğlu ve ‘değişim’ çevresine gözdağı verdi, “Bir daha olursa gereğini yapacağım”söz konusu.

“SEN VARSAN, BEN YOKTUR” RESTİ

CHP’yi derinden sarsan söz konusu görüntülerin ardından dün CHP Genel Merkez’de belediye başkanları toplantısında Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu gündeme geldi.

Karşılıklı yüzleşmelere sahne olan görüşmeye Ekrem İmamoğlu ile Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu arasındaki tartışma damgasını vururken, İmamoğlu Kılıçdaroğlu’na ” Başkan olmaya devam ederseniz yerel seçimlerde olmayacağım.”söz konusu.

“KİRLİ GEÇMİŞİ OLMAYAN BİRİNİ BULDUĞUMDA…”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na söyledi. “Bu partide kalıcı değilim, pullarla alakası olmayan, geçmişi kirli olmayan birini bulunca görevi devredeceğim”o cevapladı.

Tüm bu gelişmelerin ardından Kılıçdaroğlu’nun “Kirli geçmişi olan bir aday bulursam görevi bırakırım”CHP eski Genel Başkanı merhum Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, sözlerine sert tepki gösterdi.

KILIÇDAROĞLU’NA TEPKİ: GEÇMİŞİ VE MİLLETİ HİSSEDİYOR

Aslı Baykal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi bitirme telaşıyla ilerlediğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“CHP genel başkanlığını işgal edip CHP mirasına son veren bu vatandaşın geçmişi ne millettir, ne millettir. Yerel seçimlerde cüssesi ne olursa olsun maalesef CHP’yi bitirme yönünde koşmaya devam edecektir. Yerel seçimlerde aday seçiminde başrol oynaması ona yeter, tamamen duygusaldır tabi.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu