Yaşam

30. İstanbul Caz Festivali genç cazcılarını seçti

Bu yıl 30. yılını kutlayan İstanbul Caz Festivali kapsamında gerçekleştirilecek olan Genç Caz+ konserlerinde sahne alıp albüm yapacak müzisyenler belli oldu. Genç Caz+ programına yapılan başvurular sonucunda seçilen grup ve solo projeler, 7 Mayıs Pazar günü Salon İKSV’de gerçekleştirilen değerlendirme konseri ile belirlendi.

Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Orkestrası, Eggmann Quartet, Esra Gürçay Quartet ft. Peter Shalamov, Keskin Band, Projektiles ve Zonda 4 bu yıl Young Jazz+ programına katılacak ve 30. İstanbul Jazz’ın Jazz in the Parks konserlerinde seyirciyle buluşacak. Festival.

Ayrıca, seçilen Genç Caz Sanatçıları, kariyerlerinin henüz başında olan sanatçıların yeni eserler üretmelerini sağlamak amacıyla oluşturulan İKSV 50. 2013 yılında aramızdan ayrılan Mehmet Uluğ ve Sony Music Türkiye işbirliğiyle hayata geçirilen Young Jazz+ albümü. bu yılki baskıda her biri bir parça müzikle öne çıkacak.

PARKTA ÜCRETSİZ KONSERLER

9, 10 ve 16 Temmuz tarihlerinde Beylikdüzü Ömür Vadisi, Küçükçekmece Göl Kenarı Amfi Tiyatro ve Şişli Habitat Park’ta gerçekleştirilecek Parklarda Caz etkinliklerini genç Jazz+ finalistleri ücretsiz dinleyebilecek. müzik endüstrisi, profesyonel müzisyenler, ses mühendisleri, fotoğrafçılar ve editörler Genç Caz+ albümüyle. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

dernekpazarihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu