Teknoloji

Apple Vision Pro’yu parçaladılar, bakın içinden ne çıktı

Apple’ın yeni karma gerçeklik kulaklığı Vision Pro, ABD’de 3.499 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuluyor ve 600’den fazla yerel uygulama ve oyunu destekliyor. iFixit, her yeni cihazda yaptığını yapmakta hiç vakit kaybetmedi ve “Apple’ın şimdiye kadarki en karmaşık donanımı” olarak tanımladığı şeyi parçalara ayırdı.

Cihaz oldukça karmaşık olduğundan ve tüm detayları tek bir görüntüye sığamayacağından söz konusu görüntüde Vision Pro’nun yalnızca 3 katmanlı ekranı gösteriliyor. Cihaz ön tarafa bakıyor EyeSight ekranı Üç katmandan oluşur: genişleme katmanı, merceksi katman ve OLED ekran. İnsan gözünü yansıtan bu ekranlar, dışarıdakilerin bakış açısına göre 3 boyutlu bir etki yaratıyor. iFixit, bu özelliğin sorunlara neden olabilecek bir takım potansiyel hata noktalarına sahip olduğunu belirtiyor.

iFixit ayrıca kulaklığın sökülmesinin yazılı bir versiyonunu web sitesinde yayınladı, ancak henüz tamir edilebilirlik puanı vermedi. Bu nedenle tamirinin zor olup olmayacağını zaman gösterecek. Ancak kullanıcıların sorun yaşamayacağı konulardan biri de pil değişimidir. Harici pil paketi, iPhone, iPad ve MacBook’lardaki dahili pillerin aksine birkaç saniye içinde çıkarılabilir.

Ancak harici bir bataryadan güç çekmenin, Apple Vision Pro’yu bazı önemli özelliklerden mahrum bırakabilecek bazı dezavantajları vardır. Pil paketi, minyatür bir Lightning konektörüne sahiptir . Bu durum günlük kullanımda herhangi bir sorun yaratmasa da kulaklığın üçüncü parti pil paketleriyle nasıl çalışacağını henüz bilmiyoruz; Çalışıp çalışmayacağı bile belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu