Haber

İstanbul’da ‘evlerimiz teslim edilmedi’ eylemi

İstanbul Esenyurt’ta bir konut projesinden ev alanlar, inşaatın durdurulduğunu ve evlerinin teslim edilmediğini öne sürerek proje sahibi firmanın Cevizlibağ’daki binası önünde eylem yaptı.

‘Depreme dayanıklı evlerde yaşıyoruz’

Pankart açan ve sloganlar atan ev sahipleri, satın aldıkları evlerin teslim edilmemesi nedeniyle hala çok sayıda mağdurun depreme dayanıklı olmayan evlerde yaşamak zorunda kaldığını belirtti.

4 binden fazla daire sahibinin mağdur olduğu ve şirketin ekonomik krizi gerekçe göstererek 2018 yılında faaliyetlerini durdurduğu iddia edildi.

“Binayı yapıp öylece bıraktılar”

Kiralık olduğunu ve kendi evine taşınmak istediğini belirten Melike Çolak, şunları söyledi:

Parasını ödediğim evin ve evimin tapusunu istiyorum. Eski bir binada kiracıyım, ev sahibim şu anda beni evden çıkarmaya çalışıyor. 12 yıldır mağduruz. Bir an önce evimize kavuşmak istiyoruz, 12 yıldır her türlü bahaneyi uydurdular. Ödemelerimizi yaptık, o zamanın parasıyla 240 bin TL ödedik. Hala bekliyoruz. Gidip meskeni gördük, başlı bloklardan yapılmış olmalı ve kaba inşaat halindeydi. Sadece binayı kurdular ve bıraktılar. Ne inşaatın başında ne de burada muhatap yok. Tek, mantıklı ve doğru bir açıklaması yoktur.

“Çürük bir evde yaşıyorum”

Projenin mağduru olduğunu belirten Kafi Çevik de şunları söyledi:

2013 yılında evimi aldım; Parasını ödedim, 2016’da teslim edilecekti, hala bekliyorum. Ben emekliyim, bu evi BAĞ-KUR maaşımla ödedim; O zamanlar 60 yaşındaydım, şimdi 70 yaşındayım. Yetkililerden kesin tarih verip evinizi teslim edeceğimize dair bir açıklama yok. Çürük bir evde yaşıyorum, şimdi sağlam bir evde yaşamak istiyorum.

“Hala bekliyoruz”

Sahiplerinden Kemal Köprülü, “Fatih’te oturduğum bina depreme dayanıklı değil. 2012-2013 yılları arasında aldığım evin tüm taksitlerini ödedim ve ödemeleri tamamladım. Hala bekliyoruz.”dedi.

haberzeytinburnu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu