Ekonomi

Getir, ABD’li çevrimiçi market şirketi FreshDirect’i satın aldı

Türkiye’den dünyaya açılan Getir, ABD’deki faaliyetlerini genişletiyor. Şirket, ABD merkezli çevrimiçi bakkal şirketi FreshDirect’in tamamını satın almak için anlaşmaya vardı.

ANLAŞMANIN BU AY İÇİNDE TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

Şirketten yapılan açıklamaya göre Getir, New York merkezli FreshDirect’i Amerika’nın en büyük gıda perakende gruplarından biri olan Ahold Delhaize USA’dan satın alacak. Anlaşmanın kasım ayında tamamlanması bekleniyor.

GETİR’İN DENEYİMİ ŞİRKETİ DAHA DA BÜYÜTECEK

FreshDirect, 2021 yılından bu yana ABD’de faaliyet gösteren Getir’in teknoloji ve operasyonel tecrübesinden yararlanarak kullanıcılarına daha hızlı ve rahat hizmet sunacak. Getir, New York’taki kullanıcıları için hizmetini daha da cazip hale getirecek. FreshDirect’in yeni ürün kalitesi ve çeşitliliğinin avantajından yararlanın.

BRONX BÖLGESİNDEKİ TESİSİNDE FAALİYETLERİNE DEVAM EDECEK

FreshDirect, bölgenin en uygun tarım ve besin ürünleri üreticileriyle güçlü iş ilişkileri kurarak faaliyet gösterdiği coğrafyanın en değerli online pazar oyuncularından biri haline gelmiştir. New York’un yanı sıra New Jersey ve Connecticut’ın da aralarında bulunduğu toplam 3 eyalete hizmet veren şirket, satın almanın tamamlanmasının ardından New York’un Bronx bölgesindeki tesisinde FreshDirect markasını koruyarak faaliyetlerine devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu